Gua sha - Kad tradiconālā medicīna satiek skaistumkopšanu.

Gua sha – when traditional medicine meets beauty industry. - Crystal Cosmetics e-Store

Pēdējos gados skaistumkopšanas entuziastiem vārdu krājumā ir nācis klāt jauns vārds jeb vārdu savienojums “gua sha”, un, nē, ar guaša krāsām te nav nekāda sakara, jo šis vārdu savienojums ir cēlies no ķīniešu valodas un nozīmē: gua – kustība uz vienu pusi, skrāpēšana - un sha - apsārtums, sliktais. Respektīvi, izskrāpēt slikto.

Kristāli sejas ādas kopšanā

Rietumu tirgū un sociālajos tīklos gus sha samērā pēkšņi ir iemantojis daudzu cilvēku interesi, pateicoties sejas kopšanas rituālā izmantotajiem jade rollers sejas masieriem un citiem no rožu kvarca vai citu veidu kristāliem darinātiem gua sha masāžas rīkiem.

No kurienes tas nāk?

Tomēr gua sha jēdziena saknes sniedzas tradicionālajā Austrumāzijas un Ķīnas medicīnā, respektīvi, ķermeņa masāžās ar kādu gua sha “ierīci”, un daudziem tas neasociējas ar glamūrīgu un relaksējošu procesu, bet vairāk ar sāpēm, apsārtumu un zilumiem, kas paliek pēc šādas masāžas. Un mājas apstākļos luksusīgo kristālu vietā varēja tikt izmantoti jebkādi materiāli, kam bija noapaļotas un nogludinātas kantes, piemēram, ziloņkauls, karotes, bet akupunktūras masāžas tika veiktas arī ar pirkstiem un pirkstu locītavām. Ir pieņemts, ka šīs Austrumāzijas tradicionālās masāžas noņem stīvumu, muskuļu sāpes un palīdz atbrīvoties no migrēnām, uzlabo asins cirkulāciju un limfas atteci, mazinot tūsku organismā un izvadot toksīnus un slikto enerģiju no organisma. Senajā medicīnā tika pielietotas karstuma dūrienu vai sezonālu vīrusu gadījumā.

Masāžas iedarbība

Akupunktūras masāžu labā ietekme uz sejas ādu tika atklāta vēlāk, un tagad līdzīga prakse sejas kopšanā šobrīd tiek pielietota ar gua sha sejas masāžas kristāliem apvienojumā ar sejas kopšanas produktiem, kā mitrinošajiem krēmiem vai serumiem, vai eļļām, maskām. Masāža ne tikai noņem tūsku, žokla muskuļu un citu sejas muskuļu stīvumu, bet arī palīdz ar produktu absorbēšanos ādā. Lai gan masāžas efektivitāte nav pierādīta ilgtermiņā, cilvēki, kas ir apmeklējuši gua sha sejas procedūras, apgalvo, ka izmaiņas ir redzamas un jūtamas skulpturētākas un gludākas sejas ādas veidolā. Sejas procedūru veicēji apgalvo, ka tas uzlabos ādas tvirtumu, padarīs toni vienmērīgāku, mazinās zilos lokus zem acīm, mazinās rētas un rozāciju.

Kā to darīt?

Ja šī procedūra tiek veikta pareizi, riskam iegūt zilumus, apsārtumu un plīsušus kapilārus ir mazāka. Tāpēc pirms gua sha ieviešanas savā skaistumkopšanas rituālā ir jāveic izpēte un jānoskatās pamācību video, kā pareizi veikt masāžu – uz kurām zonām koncentrēties, cik lielu spiedienu izdarīt un kādā virzienā veikt kustības. Arī pārcensties ar biežumu nav vēlams, jo masāžu nepieciešams veikt reizi nedēļā.

Pamācības video:

https://www.youtube.com/watch?v=tSlF8zPzha4

Ja process jau tā ir nomierinošs un relaksējošs, tad zini, ka tas palīdzēs arī mazināt spriedzi un stresu, ko uzkrājam sejas un kakla muskuļos saspringtās ikdienas un darba dēļ.

Mazliet austrumu miera arī mums, jo, kā saka Ķīnas sievietes, – būt veselam ir būt skaistam!

Avoti: 

https://www.vogue.com/article/gua-sha-history-at-home-self-care

https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/a28985005/what-is-gua-sha/

Iepriekšējais raksts Nākamais raksts

Leave a comment